Uniobchod

Aktuálne novinky, BLOG ZO ŽIVOTA E-SHOPOV

Informácie hýbu svetom. Čítajte náš blog, alebo sa registrujte na odber newslettra. Budete pri zdroji informácii a pritom ich nemusíte hľadať.

Novinky v UNIobchode v jarnej aktualizácií

V jarnej aktualizácií UNIobchodu koncom apríla 2024 pripravujeme množstvo noviniek a vylepšení eshop systému. V nasledujúcom článku Vám predstavíme sedem z nich, ktorých cieľom je zlepšiť používateľské prostredie a rozšíriť podporu predaja cez eshop.

10. apríl 2024
Minút čítania: 4
Zvýšte úspešnosť vašich newslettrov zasielaním na rôzne skupiny zákazníkov

Segmentácia zákazníkov na skupiny predstavuje účinný nástroj pre zvyšovanie efektivity zaslaných newsletrov. Pre rôzne skupiny môžete posielať rôzne ponuky, čím sa stávajú vaše newsletrové kampane viac personalizované. Zvyšujete pravdepodobnosť, že váš zákazník práve hľadá to, čo vy ponúkate. A nakúpi alebo zašle dopyt priamo z vášho zaslaného newsletra.

11. marec 2024
Aktualizácia Google Consent Mode v2

Zapracovanie aktualizácie je dôležité pre všetkých, ktorí chcú aj naďalej plnohodnotne využívať reklamu v Google.

29. február 2024
Minút čítania: 4
Marketing s kupónmi: Najlepšie spôsoby ako sa pripojiť k trendu

Zvýraznite svoj náskok pred konkurenciou chytrým využívaním kupónových zliav. S jasnými príkladmi využitia a odporúčaniami získate v tomto článku pomocníka pre zvyšovanie konverzií a priťahovanie nových zákazníkov. Zahŕňa ucelený prehľad fungovania, vytvárania, distribúcie aj rizík spojených s využívaním kupónových zliav.

13. február 2024
Minút čítania: 10
Skrytý poklad pre cielený marketing a udržanie zákazníkov vo vašom eshope

Čo je skrytým pokladom? Sú ním Vývojové grafy vo vašom eshope v systéme UNIobchod. Ich zdrojom sú First-party data, t.j. „dáta prvej strany“. Predstavujú údaje, ktoré zbierate priamo od svojich zákazníkov. Sú jedinečné, sú vaše a sú zadarmo. Spotrebiteľ vám ich zverí výmenou za váš produkt alebo službu. V článku si povieme o aké údaje ide. Kde ich vo vašom eshope v systéme UNIobchod nájdete. Ako ich môžete využiť pre marketing cielený na existujúcich zákazníkov.

Minút čítania: 6
Modul Workshopy: Jednoduchá a rýchla registrácia na školenia a semináre

Plánujete organizovať  školenia alebo semináre pre svojich zákazníkov online alebo prezenčne?
Chcete, aby sa vaši zákazníci mohli jednoducho a rýchlo zaregistrovať?
Ak áno, využite modul Workshopy v systéme UNIsite alebo UNIobchod.

Minút čítania: 3
Tipy a triky využitia umelej inteligencie (AI) pri tvorbe textov

Objavte nové dimenzie tvorby textov s výhodami umelej inteligencie. Získajte rýchle, štýlovo jednotné a gramaticky správne texty šmahom ruky. Využite nástroje rozširujúce vaše schopnosti a ušetrite svoj čas a peniaze. Oboznámte sa s čím môžete, no hlavne s čím musíte počítať pri tvorbe textov s nástrojmi umelej inteligencie.

Minút čítania: 13
Nové štatistiky GA4 - ako s nimi pracovať?

Štatistiky Google Analytics sa stali štandardom pri meraní návštevnosti webových stránok. Používa ich každý, koho zaujíma, čo návštevníci na jeho stránke/eshope robia a kto chce tieto dáta využiť pre zlepšenie efektivity webu a celého marketingu.
Od 1.7 2023 Google prešiel na novú verziu štatistík GA4, ktorá prináša niekoľko noviniek. Aby ste v nových štatistikách nezablúdili, pripravili sme pre vás návod, ktorý vám pomôže dostať sa k základným údajom o vašom webe.

Minút čítania: 7
Roztočte predaj so špeciálnymi sezónnymi akciami

Zrýchlenie dynamiky eshopu, kvalitnejšia nákupná skúsenosť pre zákazníkov, zbavenie sa mŕtveho kapitálu a „ležiakov“. Spolu so zvýšením predaja a obrátkovosťou zásob. Stačí využiť jedinú funkciou vášho UNIobchod systému. Sú to vlastné stavy produktov. Inšpirujte sa nápadmi ich využívania, prekvapte vašich zákazníkov a prevalcujte konkurenciu vo vašom obore.
Minút čítania: 15
Platobné brány pre Eshopy

Platobné metódy v e-shopoch podliehajú neustálym zmenám a vývoju. Jedným z trendov, ktorý je stále zreteľnejší, je postupný ústup dobierky ako preferovanej platobnej metódy. Na Slovensku sa dobierka dlhé roky držala na čele rebríčka obľúbenosti. Zmena nákupného správania zákazníkov priniesla so sebou aj nové trendy v preferovaní typu platieb, Stále rozšírenejšie sú online platby a platby kartou. Prispeli k tomu aj platobné brány, ktoré v eshopoch dávajú nakupujúcemu možnosť výberu z viacerých platobných metód.

Miloš Šablatúra
13. jún 2023
Minút čítania: 10

Spravujeme už viac ako 1050 E-shopov/450 riešení na mieru