Uniobchod

Responzívny dizajn pre eshop

Responzívny dizajn

Vo svete technológii je neustály vývoj a následkom toho dochádza aj k zmene správania sa ľudí. Dnes si už veľmi nevieme predstaviť žiť bez chytrých telefónov. Na surfovanie po internete ľuďom stačí smartfón, alebo tablet. Tento trend určil, že je už dnes nevyhnutnosťou pre svoj Eshop mať použitý responzívny dizajn. Navyše je to aj jeden z dôležitých faktorov pre SEO.  Tu nájdete aktuálne štatistiky podielu na trhu počítačov a mobilných zariadení na Slovensku.

Čo je responzívny dizajn

Responzívny dizajn sa prispôsobuje aktuálnej šírke obrazovky, čím spôsobuje, že web/Eshop vyzerá ergonomicky správne na všetkých používaných zriadeniach. Hovoríme mu aj dizajn pre svet 4 obrazoviek:

  • monitora počítača,
  • notebooku,
  • tabletu,
  • smartfónu.


Vďaka responzívnemu dizajnu sa vedľa seba umiestnené prvky pri plnej šírke obrazovky ukladajú jeden pod druhý, zobrazujú sa v tzv. slajdri, prípadne sa premiestňujú na úplne iné miesto, alebo sa schovávajú.

Šablóna Cerebro

Načo dávame pri riešení responzívneho dizajnu pozor

  • Čitateľnosť textu

Zobrazujeme texty tak, aby boli dobre čitateľné a písmo bolo dostatočne veľké v každom zariadení.

  • Klikateľná plocha

Vzhľadom k tomu, že v tabletoch a smartfónoch používame na klikanie prsty je nevyhnutnosťou aj dostatočne veľká klikateľná plocha prvkov. Veľkosť akéhokoľvek klikateľného prvku na mobile je minimálne 35x35px.

  • Prispôsobovanie obrázkov

Dôležitá je aj optimalizáciu obrázkov.  Rozdiel je pozerať obrázky na veľkom monitore vo veľkom rozlíšení a v smartfóne. Dôležitú úlohu tu hrá aj rýchlosť načítavania  obrázkov. Z tohto dôvodu pripravujeme automaticky viacero verzií obrázkov, pričom každá z nich sa načíta pri inom rozlíšení.

  • Navigácia na stránke a responzívne menu

Hlavnou úlohou navigácie je umožniť používateľom jednoduchú orientáciu v Eshope a nasmerovať ich k vyhľadávaným informáciám. Pri tvorbe responzívneho menu je v smartónoch klasické menu nahradené tzv. hamburgerovým menu.

Moderný responzívny dizajn šablón pre eshop

Pre váš nový Eshop máme pripravené užívateľský prívetivé a skúsenosťami overené moderné šablóny. Každá z nich má responzívny dizajn  Ak máte špecifické požiadavky na vzhľad svojho eshopu, pripravíme vám responzívny dizajn eshopu na mieru.

Administrácia prispôsobená pre mobilné zariadenia

Administrátorské rozhranie Eshopu v UNIobchod systéme je tiež prispôsobené mobilným zariadeniam. Môžete tak vybaviť objednávku, prípadne spraviť jednoduché úpravy (skryť vypredaný tovar, vytvoriť akciové produkty a pod.) aj cez malú obrazovku svojho mobilu. Je to pohodlné a šetrí to Váš čas.

Ako sa konkrétne zobrazuje váš Eshop v mobile si môžete skontrolovať
aj cez klasický počítač v Teste vhodnosti pre mobilné zariadenia 

Spravujeme už viac ako 1050 E-shopov/450 riešení na mieru