Responzívny dizajn

Responzívny dizajn

Uniobchod systém má responzívny dizajn aj responzívny admin.
Zobrazuje sa pohodlne aj na malých obrazovkách mobilu a tiež administrátorská správa eshopu je prispôsobená na zobrazovanie v mobilných zariadeniach.

Responzívny dizajn eshopu sa prispôsobuje veľkosti displeja, na ktorom je zobrazovaný. Ak je to cez malý display mobilu, eshop sám automaticky zväčší písmo.

Zároveň sa schovajú mnohé grafické prvky, aby bol čo najprehľadnejší. Ľahko sa v ňom roluje, ľahko sa ovláda, kliká  ...
Na veľkých monitoroch počítačov alebo v notebookoch pritom ostávajú všetky zaujímavé grafické prvky.

Google UPREDNOSTŇUJE vo výsledkoch vyhľadávania
weby priateľské k mobilným zariadeniam

Koncom apríla 2015 Google zrealizoval veľkú zmenu v radení výsledkov vyhľadávania zobrazujúcich sa cez mobily. Jedným z dôležitých kritérií sa stalo aj kritérium, či je web alebo eshop „mobile friendly“. Responzívny dizajn zaručuje optimalizáciu  webu pre mobilné zariadenia..

Eshop priateľský k mobilom je eshop priateľský aj k užívateľom   

Čoraz viac ľudí používa mobil aj pre hľadanie informácií na internete.
Dokonca skoro 20 až 30% tých, ktorí navštívia Váš eshop si ho pozerá cez mobilné zariadenie.  Toto číslo bude do budúcnosti stále rásť.
Ak si sledujete návštevnosť webu cez štatistiky Google Analytics, viete si pozrieť presné číslo v časti Publikum - Mobilné zariadenia.  

Čo znamená responzívny dizajn z pohľadu administrátora eshopu?

Administrátorské rozhranie eshopu v UNIobchod systéme je tiež prispôsobené mobilným zariadeniam. Môžete tak vybaviť objednávku, prípadne spraviť jednoduché úpravy (skryť vypredaný tovar, vytvoriť akciové produkty a pod) aj pohodlne cez malú obrazovku svojho mobilu. Šetrí to Váš čas a pohodlie nielen vašich užívateľov ale aj vás ako administrátora eshopu.

Ako vyzerá eshop, ktorý nie je upravený pre mobilné zariadenia

Eshop, ktorý nie je upravený pre mobilné zariadenia na prvý pohľad nerozoznáte. Zistíte to až vtedy, keď si ho začnete pozerať cez malú obrazovku svojho mobilu.  Jeho čitateľnosť a ovládateľnosť je ťažká.  Texty treba niekoľko ráz zväčšovať, na tlačítka, podstránky sa nedá presne kliknúť, lebo sú menšie ako plocha prstu ....... a pod.

Ako sa konkrétne zobrazuje váš eshop v mobile si môžete skontrolovať
aj cez klasický počítač v Teste vhodnosti pre mobilné zariadenia  

 

Mám záujem o e-shop

verify

* Tento údaj je povinný

WEBY GROUP s.r.o. spracúva Vaše osobné údaje (meno, priezvisko, mesto, e-mail, telefón) iba za účelom vybavenia Vami požadovanej služby alebo dotazu. Prístup k údajom budú mať len oprávnené osoby a počas ich uchovávania bude primeraným spôsobom chránená integrita a dôvernosť týchto údajov a nebudú ďalej poskytnuté tretím stranám. Viac o Ochrane osobných údajov »